Tag Archives: kumanovo

Работник на факултетот во Куманово добил куршум во грбот, а и незнаел

На 06.10.2012 година околу 16.30 часот, Н.И.(1964) од Тетово додека работел на изградба на Државен Универзитет Тетово лоциран во Куманово, забележал некаков убод во пределот на грбот, но го занемарил, по што забележал дека на маицата која ја носел на себе имал траги од крв.

______________________________________________________________________________________________________

Родители биле во кафеана во Куманово – си го заборавиле 6 годишниот син на среде автопат

Семејството било на вечера во кафеана во Куманово. При крајот на вечерата родителите започнале караница, која трела и по патот кон Скопје, објави весникот Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Полицаец се убил во граничната полициска станица кај Куманово

31 годишен полицаец се се застрелал со автоматска пушка во просториите на граничната полициска станица Сопот кај Куманово.

______________________________________________________________________________________________________

Татко-монструм во Куманово 3 години ја силувал сопствената малолетна ќерка

З.А. од Куманово кој има 44 години, во повеќе наврати изминативе три години извршувал присилни полови напади и обљуба врз својата малолетна ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Силувачите на малолетната кумановка поминаа само со куќен притвор!

Домашен притвор за силувачите на 13 годишното девојче од Куманово по распитот кај истражен судија.

______________________________________________________________________________________________________

13 годишно девојче од Куманово силувано во училишен двор

Малолетно девојче кое имало само 13 години било силувано од нејзиното поранешно момче и неговите двајца другари во училишниот двор на кумановското училиште „Наце Буѓони“.

______________________________________________________________________________________________________

Албанците плаќаа 100 евра од ноќ без мака – исповед на Србинките кои беа фатени во бордели во Гостивар

,,На гостите не им давав сексуални услуги, ми плаќаа дружење и муабет. Газдите ми даваа 40 евра на ноќ, од секој коктел кои гостите ќе ми гонарачаа имав 5 евра, а јас не пиев коктел туку сок или чај. Но тие не знаеа. Гостите оставаа и бакшиш – некогаш и по 100 евра,,

______________________________________________________________________________________________________

Им нудел работа во МВР – сега дај ми 3000 евра, а остатокот на рати. Измамник со разбирање за немаштијата

27 годишен арачиновец доби кривична пријава. Измамил 6 кумановци. Им ветувал работа во МВР и им земал по 5000 евра. Не бирал го измамил дури и својот школски другар дека ќе го вработи во министерството за финансии.

______________________________________________________________________________________________________

Повредени 5 полицајци кај Куманово

Полициско возило „пинц гауер“ во кое се превезувале 5 полицајци, утринава околу 11 часот се превртело кај кумановско. Во возилото биле полицајци од од Гошинци.

______________________________________________________________________________________________________

Однесувањето на партиските војничиња – ЖИВА БРУКА !!!!

Ви пренесуваме писмо од новинарката Светлана Антиќ Јовчевска и нејзината непријатна средба со еден од младите надежни партиски војничиња.

______________________________________________________________________________________________________

Кумановец им избегал на полицајците од пред суд со се лисици на раце

Додека полицијата го спроведувала 18 годишниот кумановец во основниот суд во Куманово тој успеал да им побегне иако имал и лисици на рацете.

______________________________________________________________________________________________________

Распад во СДСМ во Куманово – Виктор Цветковски исфрлен од СДСМ

Виктор Цветковски повеќе не е член на СДСМ. Така одлучиле членовите на извршниот одбор на синоќешната седница која траела до доцна во ноќта. Веста ја потврдила и Претседателката на СДСМ во Куманово, Снежана Захариева – пишува куманово news.

______________________________________________________________________________________________________

Кумановец нападнал полицаец со рачка од секира

  Кумановец викнал полиција бидејќи видел дека му е оштетен автомобилот, но лут му се свртел на полицаецот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1