Полицаец се убил во граничната полициска станица кај Куманово


31 годишен полицаец се се застрелал со автоматска пушка во просториите на граничната полициска станица Сопот кај Куманово.

МВР ја потврди информацијата. 31 – годишниот полицаец Драган Јосев се застрелал вчера околу 16.15 часот, веднаш бил префрлен во болница, но лекарите не можеле да му помогнат, пренесува Канал 5

Извршен е увид на местото, не се знае зошто полицаецот Јосев посегнал по својот живот. Полицаецот е од Свети Николе.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1