Повредени 5 полицајци кај Куманово


Полициско возило „пинц гауер“ во кое се превезувале 5 полицајци, утринава околу 11 часот се превртело кај кумановско. Во возилото биле полицајци од од Гошинци.

Во несреќата повредени се сите петмина, од кои двајца се со потешки телесни повреди. Пренесени се во Медицинскиот центар во Куманово.

Кумановвската полиција работи на утврдување на причините за несреќата.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1