Tag Archives: soobrakjaka

Дух на мајка која си го бара детето ги преплаши возачите – неколку сообраќајки имало во една ноќ

Сеуште не е обелоденето што ги преплаши возачите и беше причина за неколку сообраќајни несреќи на патот Зајечар – Бор.

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајките со автобус , секојдневие на Индија. Најмалку 39 загинати

Најмалку 39 лица загинаа откако автобусот со кој се возеле завршил во една клисура во западна Индија, во државата Химачал Прадеш.

______________________________________________________________________________________________________

Повредени 5 полицајци кај Куманово

Полициско возило „пинц гауер“ во кое се превезувале 5 полицајци, утринава околу 11 часот се превртело кај кумановско. Во возилото биле полицајци од од Гошинци.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1