Tag Archives: policajci

Вознемирувачко ВИДЕО: Полицајци силувале затвореник со пендрек – во Грузија нереди поради снимката

Откако две телевизии во Грузија го објавија видеото на кое се гледа како чувари во затворот ги злоставуваат затворениците Грузија се крена на нозе. Серија протести низ државата.

______________________________________________________________________________________________________

Даниела Враниќ 1 година не смее да тепа полицајци

Српската кралица на сплавовите е осудена на 1 година условна казна за возење во пијана состојба и напад на полицаец.

______________________________________________________________________________________________________

Седум полицајци убиени на погреб

Најмалку седум полицајци загинаа, а 12 се ранети денеска во самоубиствениот бомбашки напад во руската автономна република Ингушетија за време на погреб на еден нивни колега.

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајци барале мито од возач – арно ама возачот бил началник – си добија кривични

Двајца полицајци застанале возило на улицата Никола Карев во Скопје. Му рекле на возачот дека поминал на црвено и дека ќе го казнат 300 евра. Арно ама едниот плицаец му рекол ,, со што ќе не почастш ако не напишеме толку голема казна?,,

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Руски полицајци на лулашка решаваат случај

Овие руски полицајци навистина сериозно си ја сватиле истрагата. Мора да е некој комплициран случај – или пак чиста досада.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Апсењето на 9 те лица, меѓу кои и полицајци за убиството на Тушевски

МВР со официјално соопштение и видео снимка од апсењето на 9 те лица меѓу кои и полицајци, во врска со убиството на Маријан Тушевски и Киро Јанев во 2001 година.

______________________________________________________________________________________________________

Повредени 5 полицајци кај Куманово

Полициско возило „пинц гауер“ во кое се превезувале 5 полицајци, утринава околу 11 часот се превртело кај кумановско. Во возилото биле полицајци од од Гошинци.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1