Сообраќајци барале мито од возач – арно ама возачот бил началник – си добија кривични


Двајца полицајци застанале возило на улицата Никола Карев во Скопје. Му рекле на возачот дека поминал на црвено и дека ќе го казнат 300 евра. Арно ама едниот плицаец му рекол ,, со што ќе не почастш ако не напишеме толку голема казна?,,

Полицајците на возраст од 33 и 51 година, незнаеле дека во возилото е всушност началник на единицата за јавен ред и мир кој бил и со службено возило. Откако несреќниците виделе дека се работи за началник побегнале.

Полицајците си заработија пријава, а најверојатно ќе добијат и отказ.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1