Даниела Враниќ 1 година не смее да тепа полицајци


Српската кралица на сплавовите е осудена на 1 година условна казна за возење во пијана состојба и напад на полицаец.

 

Минатата година ,,летва,, пијана го нападнала и удирала полицаецот кој се обидел да ја приведе по филмската потера низ Белград. Таа возела со 1,84 примили алкохол во крвта, знаела дека ќе ја казнат и се обидела да им избега.

Полициајта организирала вистинска филмска потера по неа. Кога ја успеале да ја пресретнат и принудат да застане таа му удрила неколку бокса на полицаецот.

Изминатите денови не се јавуваше на судските повици па преку медиумите и беше најавено дека е осудена на 6 месеци затворска казна. По ова таа се јавила во судот, ја признала вината и добила условна казна – 1 година не смее да тепа полицајци,

,, Ми олесна бидејќи поради ова имав проблеми со штитната жлезда,, изјавила Враниќ

Адвокатот изјавил дека таа не била виновна туку се бранела зошто се исплашила кога куп полицајци тргнале да ја апсат, но сепак поради медиумската хајка одлучила да не оди на судење туку да ја признае вината и да прифати спогодба.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1