Видео: Јас ти мафтав ти не ме виде – и рече на слепа олимпијка францускиот претседател


 

Невиден гаф на Францускиот претседател Франсоа Оланд.

Горд на параолимпијката, слепата атлетичарка Асиа Ел Ханунипри, при пречекот во Париз се поздрави со неа.

Таа го праша дали му се допаднала трката, а претседателот и рекол Бев воодушевен.

Ви мавтавме од трибините, но се чини вие не не видовте. Олимпијката одговорила за жал не ве видов.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1