Tag Archives: оланд

Видео: Јас ти мафтав ти не ме виде – и рече на слепа олимпијка францускиот претседател

  Невиден гаф на Францускиот претседател Франсоа Оланд.

______________________________________________________________________________________________________

Обама не сака цвекло, Оланд артичок, а Путин има дегустатори

Рускиот претседател Владимир Путин секој оброк го тестира дали во него има отрови, објавија медиумите, повикувајќи се на сведочењето на елитниот готвач Жил Брадгард кој готви за опседнатиот Путин.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1