Tag Archives: debar

Над 100 млади со факултет, од Центар Жупа и Дебар заминуваат во Италија

Неможноста да најдат работа соодветна на нивното образование, ги приморува младите високобразовани кадри од местата како Дебар и Центар Жупа, да заминат во странство каде што го гледаат својот просперитет и иднина, пренесува Радио слободна Европа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Георгиевски сакал да ги даде Тетово, Гостивар и Дебар интервју за ХТВ

Повторно ново видео на интернет каде Љубчо Георгиевски зборува дека во негово време – додека тој беше Премиер, сериозно се разговарало за поделба на Македонија. Овој пат станува збор за интервју дадено за хрватската телевизија.

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во куќа во Дебар

Куќа изгоре попладнево околу 15.30 часот во Дебар на улица „Атанас Илиќ“. Пожарот во куќата на семејството Исаку избувнал во собата каде што бил компјутерот и се проширил во кујната.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1