Tag Archives: avtomobil

Кинез направил „Ветромобил“ – Фото + Видео

Танг Зенгпинг (55) кинески фармер, за само три месеци направил три метри долг и еден метар висок автомобил кој се движи со помош на ветат.

______________________________________________________________________________________________________

Гром удри во кола на градоначалник (Видео)

За време на силни дождови и грмотевици граѓанин го снимал патот по кој возел, попат снимил и несекојдневен настан.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбен првиот човек на македонските обвинители – му го украле и дипломатскиот пасош

Автомобилот на заменикот Претседател на советот на јавни обвинители на Македонија бил ограбен вечерва во Тетово.

______________________________________________________________________________________________________

Под хаубата на автомобилот пронашле питон долг 5 метри

Брачна двојка која патувала по Јужноафриканската Република доживеала непријатно изненадување коха под хаубата на својот автомобил пронашле питон долг пет метри. Британците Мерлин (38) и Леон Свонпул (51) биле во посета на националниот парк Кругер во Јужноафриканската Република. За време на патувањето низ дивината двојката застанала кратко за да се одмори кога женка питон излегла […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Боже нека аутото ми работи како саат, нека не троши многу – АМИН

    По поскапувањето на бензинот само господ може да ни е напомош. Дали овој горд сопственик на овој автомобил тоа си го земал здраво за готово?

______________________________________________________________________________________________________

Е ова е министер – наместо автомобил вози службен точак

  Министерката задолжена за територијална еднаквост и изградба на станови Сесила Дифло наместо автомобил низ улиците во Париз вози службен велосипед.

______________________________________________________________________________________________________

Дух на мајка која си го бара детето ги преплаши возачите – неколку сообраќајки имало во една ноќ

Сеуште не е обелоденето што ги преплаши возачите и беше причина за неколку сообраќајни несреќи на патот Зајечар – Бор.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: 100 годишен дедо згази 11 лица од кои 9 деца – уште имал возачка

Престон Картер кој има 100 години до вчера редовно го возел својот автомобил, а возачката му истекувала на 5 септември.

______________________________________________________________________________________________________

Се облекол како Бигфут со намера да привлече туристи – два автомобила го прегазиле – загинал на автопатот

44-годишен жител на градчето Калиспел – Монтана, сакал да направи траги од наводен бигфут, како неговото место би станало популарно и посетено од туристи. За таа цел тој облекол и костум и отишол со намера да ги остави трагите за кои подоцна ќе се тврди дека се од митското суштество.

______________________________________________________________________________________________________

Корисни совети како да се разладите во автомобил без клима

За време на неподносливите горештини кои траат веќе со месеци секој бара начин да се разлади. Да не зборуваме за разладување во автомобил кој најчесто по цел ден стои на сонце.

______________________________________________________________________________________________________

Бензинот поскапе еве како да возите економично – совети од Гинисов рекордер!

Прво, не морате да возите без клима уред, без радио или пак, не дај боже со изгаснати светла. Значи треба да бидете економичен зад воланот, а не мизерно смешен.

______________________________________________________________________________________________________

На одмор со Автомобил – Поправката, ако ви се расипе, ќе ве чини поскапо и од летувањето

Шлепување и поправката на автомобилот во странство може да ве чини исто толку колку и целиот одмор со семејството. За да се намали непотребниот трошок експертите препорачуваат осигурување, или членство во некоја од организациите за асистенции на патиштата.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поставиле камера да ги фатат крадците – снимиле дух како плаче над нивната кола

Се запрепастиле кога на снимките виделе чуден облик на светлечка сенка и изгледа како да го гушка автомобилот Волво и да липа над него.

______________________________________________________________________________________________________

Три евтини трикови за беспрекорно чист автомобил!

Миење автомобил – во ова лудо време човек не знае што е попаметно, да се грижи сам за својот миленик на четири тркала, или обврската да ја препушти на некој од градските сервиси.

______________________________________________________________________________________________________

Драма во Сплит: Автомобил заврши во море

Еве што се случува кога ќе заборавите да ја кренете рачната на својот автомобил при крајбрежјето на улиците во Сплит. За среќа во овој случај немало никој во автомобилот, соопштуваат од полицските служби.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Погледнете како изгледа вистинскиот Џентлмен

Непознат русин не почека ни момент да излезе од својот автомобил и да и помогне на една постара госпоѓа која со тешки чекори се обидува да премине преку прометна улица.

______________________________________________________________________________________________________

Заборавате каде сте паркирале? Нова апликација ќе ви помага

На секого барем еднаш му се случило да неможе да си го најде автомобилот на паркинг. Каде ли паркирав е често прашање.

______________________________________________________________________________________________________

Запален автомобилот на директорот на Тиквеш во Врање

Непознати сторители утринава околу 3 часот во Врање го полиле со бензин и го запалиле автомобилот марка “porše kajen tiptronik” со врањански регистарски таблички. Автомобилот целосно изгорел, известува полицијата во Врање.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1