Заборавате каде сте паркирале? Нова апликација ќе ви помага


На секого барем еднаш му се случило да неможе да си го најде автомобилот на паркинг. Каде ли паркирав е често прашање.

Некои ги користат своите кодирани брави со далечинско па гледаат каде ќе им светне колата, други на крајот си одат дома со такси. Но Ајфон пушти во употреба нова апликација која ќе ви помага во лоциранје на автомобилот.

Апликацијата се вика “Find My Car Smarter” и работи со помош на мал блутут уред кои треба да го оставите во автомобилот.

Веќе е во продажба и чини – 0.99 долари. Но работи само на ајфон 4с. А по цена од 25 до 30 долари може да го добиете заедно до USB адаптер за автомобил.

Лесна е за користење. Откако ќе го активирате тој на вашиот ајфон ви праќа мапа и прецизни информации каде сте паркирни, колку е далеку од вас, колку време сте паркирани на таа локација.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1