Воз прегази жена во Драчево70 годишна жена утрово околу 9 часот беше прегазена од воз на влезот пред станицата во Драчево.

Засега не е познат нејзиниот идентитет ниту причините поради кои дошло до несреќата. Возот сообраќал на релација Скопје – Гевгелија. Полицијата направи увид на местото со цел да ги утврди причините поради кои дошло до немилиот настан.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1