Десет лица загинаа а 12 се повредени, гром удри во џамија!


Гром ја прекина вечерната молитва на муслиманските верници во североистокот на Бангладеш.

Животот го загубија најмалку 10 лица, а 12 се повредени. Шефот на полицијата Хук изјави дека громот усмртил десет лица на самото место, додека пак повредените биле итно пренесени в болница.

Тој додава, бројот на загинатите веројатно ќе расте, со оглед на тоа што голем број од хоспитализираните лица се со тешки телесни повреди.

Tags: , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1