Видео: За само неколку секунди избегна удар од гром!


Откако го паркирал автомобилот пред својот дом во Падсиј во Велика Британија, излегол од автомобилот и веднаш се упатил кон куќата. Громот удрил во дрво на само неколку метри од него. Големо парче стебло летнало како последица од ударот од громот кое се упатило точно кон местото каде пред само неколку секунди стоел, причинувајќи притоа штета на паркираниот автомобил.

Неговата четириесет годишна жена Алисон селата случка ја гледала од својот автомобил и сватила дека нејзиниот маж за влакно се спасил од најлошото.

– Да стоеше покрај автомобилот само уште неколку секунди сигурно ќе беше мртов, рекла Алисон.

– Дури откако Алисон ме повика во нејзината кола за да види дали е се во ред со мене, јас сфатив што всушност се случи, изјавил среќниот господин Вилиамс.

Безбедносната камера инсталирана на нивната куќа го снимила овој настан!

Погледнете го!

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1