И Yahoo со жена директор – му избега на Google и стана главна на Yahoo


Marissa Mayer беше прва жена инжинер на Google. Сега најваи одлука која ги шокираше сите – го остава Google и станува нов CEO на Yahoo, компанија која беше еден од најголемите конкуренти на Google.

Marissa Mayer се вработи во Google во 1999, и за многу кратко време стана една од водечките луѓе на компанијата, а и најприсутна во јавноста. Има само 37 години и често ја нарекуваат најмоќна жена во бизнисот.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1