Џиновска дупка на автопатот проголта автомобил – загина возачот/ Видео


Амбисот на автопатот се појавил одненадеж на автопатот Xiangjiang во кинескипт град Чангши.

Длабоката дупка која се отворила, од сеуште неразјаснети причини, буквално проголтала едно возило во кое биле 3 лица. Возачот го загубил животот. Спасувачите тврдат дека дупката не се гледала со голо око и било многу тешко навреме да се регира и да се запре возилото.

Дупката од 30 квадратни метри буквално го проголтала БМВ- то – спасувачите со шасови се обидувале да допрат до автомобилот. Успеале да извлечат и спасат двајца од тројцата патници.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1