Авион се сруши во Волво – Волвото победи


 

Дека Волво произведува едни од најбезбедните автомобили на светот, знаат и птиците, но за жал не и сите пилоти.

Пилотот на малиот авион AT3, кој имаше проблем при слетувањата на пистата недалеку од Лондон, можеби подобро ќе поминеше да се удреше во некој друг авион, наместо во ѕидод од челик на шведскиот производител на автомобили.
Патниците во Волво XC60 минаа без гребнатинки, додека пилотот на авионот се здоби со сериозни повреди, за што сведочат и останатите патници.
За среќа на лице место се наоѓале дежурна противпожарна екипа која што е ангажирана за потребите на автомобилските трки, па пламенот експресно беше изгаснат.

 

 

Share Button

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1