Tag Archives: авион

Лоша вест ако имате вишок килограми – ќе плаќате авионска карта според тежината

Лоша вест за оние кои имаат неколку килограми плус: „Samoa Air“ стана првата авиокомпанија која ја воведе политиката на плаќање на патниците според нивната телесна тежина. Време е за диета! Правилото на оваа политика на плаќање е тежината на патниците да влезе заедно во цената на тежината на нивните куфери. Комбинирата тежина се користи за […]

______________________________________________________________________________________________________

Како авион: Кинески супербрз воз поминува 2.300 километри за само 8 часа – Видео

Во Народна Република Кина денеска, на роденденот на починатиот лидер Мао Цетунг, пуштена е во сообраќај најдолгата линија на супербрз воз во светот, која ќе ги поврзува Пекинг и Гуангџу на југот од земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Имам сателитска снимка доказ дека авионот на Трајковски е срушен со ракета – тврди Панчевски

Адвокатот Игњат Панчевски тврди дека поседува сателитска видео снимка на која се гледа како од воен авион со ознаки на позната држава стрела со ракета во авионот на претседателот Трајковски.

______________________________________________________________________________________________________

Снимките од пилотот во последните моменти од животот се продавале од 20 до 500 евра

Работници од локална фабрика во Нова Пазова, место каде што пред три дена се сруши воен авион на Србија, се обидуваа да го изгаснат пожарот со цел лекарите да стигнат за да му помогнат на повредениот пилот Горан Савиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Авион се сруши на улица во Нова Пазова – еден пилот загина (Фото/Видео)

Авион на воздухооловството на Војската на Србија од типот В-54 Ласта денеска се урна во Нова Пазова. Иако двајцата пилоти иако успеале да се катапултираат пред падот, еден од нив им подлегнал на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Драма на небото над Дамаск – Хеликоптер удрил во патнички авион

Воен хеликоптер удрил во патнички авион над Дамаск. Хеликоптерот се срушил во предградие, а авионот во кого имало 200 патници, безбедно слетал на аеродром во Дамаск.

______________________________________________________________________________________________________

Слеп патник испаднал од авион

Унаказено тело на човек на возраст од 30 години, е пронајдено на хаубата на автомобил во лондонскиот кварт Мортлејк, а првите наводи од истрагата, покажуваат дека најверојатно станува збор за слеп патник кој што испаднал од авион.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – како изгледа лет во прва класа

,,големи софи кои се претвараат во кревет, голем ТВ, слатки и шампањ, масажа столици, полн мини бар, оброци како да сте во ресторан, вино, метален прибор, тоалети со туш.,,

______________________________________________________________________________________________________

Џоковиќ на поклон доби бизнис луксузен авион

Покрај Џон Траволта, архитектот Френк Гери и познатиот пијанист Ланг Ланг, најдобриот тенисер на светот Новак Џоковиќ стана амбасадор на третата по големина компанија за производство на авиони во светот „Bombardier“ од Торонто пишува српски Плејбој.

______________________________________________________________________________________________________

Сакал да се качи во авион со 27 змии – уапсен е

Бразилец беше уапсен на интернационалниот аеродром во Орландо, поради тоа што сакал да прошверцува 27 змии и да ги продаде во својата родна земја.

______________________________________________________________________________________________________

Авион се сруши во Волво – Волвото победи

  Дека Волво произведува едни од најбезбедните автомобили на светот, знаат и птиците, но за жал не и сите пилоти.

______________________________________________________________________________________________________

Француска авиокомпанија од патниците барала пари за гориво

Екипажот на француската авиокомпанија Air France побара пари од патниците кои се упатиле кон Дамаск, бидејки во Сирија не им било дозволено за гориво да платат со кредитни картички, изјавија од компанијата. -На крајот успеавме некако да се договориме, велат од компанијата.

______________________________________________________________________________________________________

Поради закана од бомба лет од Њујорк до Москва завршил во Исланд

Патнички авион кој полетал од Њујорк, од аеродромот Џон Кенеди, а се упатил кон Москва бил пренасочен за Исланд, поради анонимен повик дека во авионот имало експозив.

______________________________________________________________________________________________________

Од Лондон до Њујорк за 1 час – нов супер соничен авион – арно ама пробниот лет тотално фијаско

Вчера бил тестиран суперсоничен авион кој што може да го мине Атлантикот за помалку од еден саат. Министерството за одбрана на САД првично изјави дека пробниот лет бил успешен, леталото го нарекоа „Wave Rider“, затоа што всушност лета благодарение на ударните бранови на небото.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Авионот принудно слета во море, на 100 метри од плажа

Авионот заврши во морето во 11:47 часот крај островот Раб во Хрватска, а во него се наоѓале двајца хрватски државјани. За среќа никој не е повреден, известила приморкската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Евтини авионски карти – 99 евра до Виена, Солун, Сараево, Сплит, Дубровник..

Евтини авионски карти до неколку европски дестинации од 15 август.

______________________________________________________________________________________________________

Српскиот премиер Дачиќ избегна смрт!

Српскиот премиер Ивица Дачиќ преживеа вистинска драма кога владиниот авион „фалкон“ се подготвувал да полета кон Лондон, со цел владиниот кабинет да го проследи ватерполо натпреварот на српската репрезентација на ОИ.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Авион се сруши среде населба во Лос Анџелес, 1 загинат

Мал авион се урна во Лос Анџелес, во соседството на Вествуд изминатата вечер.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1