Tag Archives: авион

Видео: Го снимил падот на авионот

Ви благодарам за помошта! Тоа го цениме повеќе отколку што мислите. Видео од падот на спортскиот авион во Ајдахо.

______________________________________________________________________________________________________

За влакно избегната авионска несреќа на аеродромот во Скопје

Авионот “ер трактор” кој учествувал во гаснењето на пожарот кај ОКТА на скопскиот аеродром “Александар Велики” слетал буквално на стомак бидејќи пилотот заборавил да ги спушти тркалата, пишува Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Патниците шокирани: На пресечено авионско крило пишувало, „Ние знаеме за ова“

Патникот го фатила паника кога го здогледал натписот на крилото, кое што изгледало како оштетено, а на истото била напишано „Ние знаеме за ова“.

______________________________________________________________________________________________________

Фото – Не сакам да седам до црнец – еве како изреагирала стујардесата

  Непријатна случка при лет во Шпанија. Патничка одбила да седи до црнец и барала смена на седиштето по секоја цена. Оваа фотографија на интернет ја поставила патничка која била на летот додека настанала непријатната сличка. Еве како Mарианела Агуире ја раскажува случката.

______________________________________________________________________________________________________

Птица направила огромна дупка на авион – фото

Голема дива гуска направила необична и огромна дупка на клунот на авионот на „Јунајтед ерлајнс“ додека летал над Денвер.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Падна авион кај Обреновац – двајца мртви

Две лица погинаа при пад на спортски авион кај Обреновац во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Патници во авион на ЈАТ се искршиле од ќотек при слетување во Белград

Вистинска драма и паника меѓу патниците се случила вчера во авион на ЈАТ пред слетувањето во Белград. Авионот LH 6605 летал на линија Мајорка – Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Воздухоплоството не ве штити ова можеа да се бомби – Авион фрлил 1000 мечиња со со овој напис во Белорусија

Двајца високи воени команданти во Белорусија се отпуштени зошто потфрлиле да спречат влегување во воздушниот простор на Белорусија на авион кои исфрли навредувачка пропаганда со која се потсмеваат на безбедноста која ја пружа армијата.

______________________________________________________________________________________________________

Секс во авион?! – Имајте пријатен лет

Колку пати сте фантазирале за секс во авион со партнер кој толку многу ве привлекува, што не можете, а сепак морате да му одолете додека заедно патувата?

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Баран за убиство украл авион, го смачкал возејќи се на пистата и се убил.

40 годишниот Brian Hedglin вработен во SkyWest Airlines вчера со пиштол минал крај обезбедувањето и скенерите на аеродромот во Јута, украл патнички авион и го возел низ пистата како да е играчка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1