Видео: Авион се сруши среде населба во Лос Анџелес, 1 загинат


Мал авион се урна во Лос Анџелес, во соседството на Вествуд изминатата вечер.

Од снимката направена од хеликоптер на местото на падот можат да се забележат местото каде што се случила несреќата која однесе еден човечки живот, а направена е значителна материјална штета.
Несреќата се случила во близина од околу 1,8 милји од аеродромот Санта Моника. До несреќата се претпоставува дека дошло поради откажувањето на еден од моторите на авионот, по што пилотот веднаш побарал помош. За среќа до поголем број на жртви не дошло.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1