Орален секс единствен лек за утринска мачнина кај трудните !?!


машка пропаганда или вистина!?!

 

Дали оралниот секс е добар за утринската мачнина кај трудниците или пак мажите се поигруваат со цел да бидат задоволени во секое време? Сепак се работи за сериозно истражување на Гордон Галуп.

Верувале или не, експертите сметаат дека утринскиот орален секс го ублажува гадењето кај бремените жени.

Психологот од “University at Albany-SUNY “ Гордон Галуп, тврди дека консумирањето семенски материјал е многу добро и делува смирувачки на трудните жени. Можеби делува гадно, но психологот вели дека “голтањето“ е добро за жените.

Галуп, исто така,  верува дека најдобро е трудната жена да не апстинира од секс, туку посојано да ги задоволува своите потреби и оние на партнерот, затоа што тоа е здраво за двајцата.

Но она што најмногу може да го доведе во прашање кредибилитот на др. Галуп е неговото верување дека жените треба да се потолерантни со спермата, бидејќи таа ги затруднува и во знак на благодарност, треба да ја голтаат.

Се смета дека најчести причини за утринска мачнина се присуството на семенски материјал во организмот, мешањето на хормоните или пак упортебата на хормонска контрацепција.

 

Ова тврдење на Галуп се појави во јавноста откако “National Center for Biotechnology Information “ објави дека постои голема поврзаност помеѓу оралниот секс и намалувањето на појавата на прееклампсија, состојба која кај трудницата се повишува крвниот притисок и се појавуваат протеини во урината.

Др. Галуп, исто така верува дека спермата е антидепресивно средство, а тоа го објавил во својот труд “Does Semen Have Antidepressant Properties?“ кој го објави во 2002 година .

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1