Видео/Фото: Ужасен судар на Хамилтон и Алонсо на формула 1 трката во Белгија


На патеката Франкошамп во трката за големата награда на Белгија се судрија двајцата претенденти за трофејот – Британецот Луис Хамилтон и Шпанецот Фернанд Алонсо.

До инцидентот дошло веќе на првата кривина. За среќа ниту еден од возачите не е повреден.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1