Tag Archives: alonso

Видео/Фото: Ужасен судар на Хамилтон и Алонсо на формула 1 трката во Белгија

На патеката Франкошамп во трката за големата награда на Белгија се судрија двајцата претенденти за трофејот – Британецот Луис Хамилтон и Шпанецот Фернанд Алонсо.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Инцидент при славењето на шпанците – Алонсо се обиде да удри навивач

Додека играчите на ,,црвената фурија,, ја прославуваа титулата на теренот, еден навивач успеал да слезе од трибините и да се уфрли во кругот на фудбалерите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1