Tag Archives: belgija

Најбогатиот французин ќе емигрира во Белгија заради понизок данок

Најбогатиот французин Бернар Арно сака да земе двојно државјанство, француско-белгиско, како би избегнал плаќање на 75 проценти од данокот што го плаќа сега во Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Ужасен судар на Хамилтон и Алонсо на формула 1 трката во Белгија

На патеката Франкошамп во трката за големата награда на Белгија се судрија двајцата претенденти за трофејот – Британецот Луис Хамилтон и Шпанецот Фернанд Алонсо.

______________________________________________________________________________________________________

Најомразената жена во Белгија на условна казна

Белгиски суд донесе одлука за условна казна и пуштање на слобода на Мишел Мартин, поранешна сопруга на педофилот и сериски убијец  Дутрукс Марк, која му помагала во извршување на злосторствата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1