Tag Archives: formula

Видео/Фото: Ужасен судар на Хамилтон и Алонсо на формула 1 трката во Белгија

На патеката Франкошамп во трката за големата награда на Белгија се судрија двајцата претенденти за трофејот – Британецот Луис Хамилтон и Шпанецот Фернанд Алонсо.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Инцидент на трка – Шумахер згази 4 механичари

Ралф Шумахер, возачот на Мерцедес во германскиот шампионат, популарниот DTM, викендов се тркаше во холандскиот Зандворт. При неговото сопирање во пит стопот се случи инцидент во кој беа повредени четири механичари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Бегај бре жено!! Сакала да слика, ја изгазила формула

  На формула трките се е подредено на брзината. Мора се да е синхронизирано и нема место за инциденти. Една госпоѓа го дозна тоа на непријатен начин во пит стопот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Вака изгледа живот на возач на Формула 1 во 106 секунди

Постојат само 24 возачи на Формула еден кои се главни ликови во автомобилската индустрија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1