Видео: Инцидент на трка – Шумахер згази 4 механичари


Ралф Шумахер, возачот на Мерцедес во германскиот шампионат, популарниот DTM, викендов се тркаше во холандскиот Зандворт. При неговото сопирање во пит стопот се случи инцидент во кој беа повредени четири механичари.

Шумахер по излегувањето од боксот со неговиот заден спојлер ја закачил опремата на ривалскиот бокс и ,,собрал,, 4 механичари.
Трката беше прекината, а на момците кои менуваат гуми им беше укажана лекарска помош.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1