Tag Archives: trka

Видео: Инцидент на трка – Шумахер згази 4 механичари

Ралф Шумахер, возачот на Мерцедес во германскиот шампионат, популарниот DTM, викендов се тркаше во холандскиот Зандворт. При неговото сопирање во пит стопот се случи инцидент во кој беа повредени четири механичари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ги нема повеќе моите златни деца! – трагична исповед на мајката на настраданите брат и сестра на автотрката на Тара

– Во неделата утрото насмеани и среќни ги бакнав и ги испратив на рели. Мојата ќерка и мојот син…Златни деца на кои секој родител би бил горд…Наместо да се радуваме едни на други како и секогаш им подготвуваме погреб, низ солзи и лелек раскажува во семејниот дом во „Бајина Башта“ Бранка Тришиќ, мајката на Јована […]

______________________________________________________________________________________________________

Обновено: 3 загинати и 1 повреден – возач влетал во публика за време на автo трка на Тара

Три лица им подлегнаа на повредите здобиени  кога автомобил учесник во трка на Тара излета од патеката и удри во публиката. Доцна попладнево на повредите им подлегнала и 27 годишната Јована Тршиќ.  Едно лице загина уште на самото место, а втората жртва починала непосредно откако била хоспитализирана во ужичката болница. 4 повреден е тинејџер – […]

______________________________________________________________________________________________________

Невести со фул опрема – Невестински фустан, вел и патичиња трчаа низ Белград

Голем број невести се собраа денеска на плоштадот Никола Пашиќ во Белград. Повод – трка со венчаници. Невестите со фул опрема, невестински фустани и велови трчаа 150 метри.

______________________________________________________________________________________________________

Тур де Франс – Пино најбрз на осмата етапа

Младиот француски велосипедист Тибо Пино од Биг Мет тимот, прв ја мина целта на осмата етапа долга 156,5 километри, која се возеше од Белфор до Порентру.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1