Невести со фул опрема – Невестински фустан, вел и патичиња трчаа низ Белград


Голем број невести се собраа денеска на плоштадот Никола Пашиќ во Белград. Повод – трка со венчаници. Невестите со фул опрема, невестински фустани и велови трчаа 150 метри.

Оваа далечина Сања Чигоја ја истрча за 19 секунди. Еве како изгледаа невестите додека се потеа трчајќи.
Foto: A. Stevanović

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1