Tag Archives: nevesti

Невести со фул опрема – Невестински фустан, вел и патичиња трчаа низ Белград

Голем број невести се собраа денеска на плоштадот Никола Пашиќ во Белград. Повод – трка со венчаници. Невестите со фул опрема, невестински фустани и велови трчаа 150 метри.

______________________________________________________________________________________________________

Пијани невести (ФОТО)

  Што е полошо од пијана жена? – Пијана жена на сопствената венчавка. Во ваков случај младоженецот има само една можност, да го ублажи дебаклот или да и се придружи. Во продолжение ќе се задржиме само на пијаните жени. Следи нешто прекрасно…

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1