Најубавата спортистка на ЛОИ


Хрватска веќе го освои златниот медал на Летните олимписки игри во Лондон преку нивната претставничка Антонија Мишура.

Антонија е член на првата петорка на хрватската кошаркарска репрезентација и го доби признанието за најубава спортистка на ЛОИ.

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1