Tag Archives: sportistka

Фото: Aвстралиска атлетичарка запросена веднаш по трката на Олимпијада

Кога Даниел Смит клекна на едно колено пред Беки Ли во Пал Мал, Австралиската атлетичарка се посомнева дека нејзиното момче сакал да покаже театрална почит, за нејзиното најдобро лично достигнување во трката на 20 километри одење.

______________________________________________________________________________________________________

Италијанка стана прва жена со 8 пати учество на Олимпијада

Репрезентативката на Италија во кајак, Јозефа Идем е прва жена која досега 8 пати учествувала на Олимпијада.

______________________________________________________________________________________________________

Грчка атлетичарка избркана од олимпијада поради расизам на Твитер

  Вула Папахристу е исклучена од составот на грчката олимписка репрезентација поради „расизам“. Вула на Твитер напишала

______________________________________________________________________________________________________

Најубавата спортистка на ЛОИ

Хрватска веќе го освои златниот медал на Летните олимписки игри во Лондон преку нивната претставничка Антонија Мишура.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1