Грчка атлетичарка избркана од олимпијада поради расизам на Твитер


 

Вула Папахристу е исклучена од составот на грчката олимписка репрезентација поради „расизам“. Вула на Твитер напишала

„Толку многу Африканци има во Грција…Барем комарците од западен Нил ќе можат да јадат домашна храна“.

Иако се извини тоа не и помогна. Олимпијците долучија да ја исклучат од тимот поради расизам. Инаку според последните информации уште 9 спортисти ќе си ги спакуваат куферите и ќе заминат дома – паднале на допинг тестот.

 

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1