Tag Archives: rasizam

Грчка атлетичарка избркана од олимпијада поради расизам на Твитер

  Вула Папахристу е исклучена од составот на грчката олимписка репрезентација поради „расизам“. Вула на Твитер напишала

______________________________________________________________________________________________________

Започна судењето на Џон Тери за расизам

Во судот во Вестмистер, Англија, започна судскиот процес против играчот на Челзи Џон Тери, кој се товари за обвинение дека на расна основа го навредил помладиот брат на Рио Фердинанд, играчот на Вест Хем Антон Фердинанд.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1