Tag Archives: sumaher

Шумахер оди во пензија

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер потврди дека се пензионира по крајот на овогодинешната сезона на Формула 1.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Инцидент на трка – Шумахер згази 4 механичари

Ралф Шумахер, возачот на Мерцедес во германскиот шампионат, популарниот DTM, викендов се тркаше во холандскиот Зандворт. При неговото сопирање во пит стопот се случи инцидент во кој беа повредени четири механичари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1