Видео: Политичка пресметка на небо – ќе се судреа авиони на две партии


Два авиони за влакно избегнаа несреќа летајќи над Холандија. Тие се приближиле толку што едно време летале и закачени еден за друг.

Едниот авион бил изнајмен од партијата на демохристијаните, а другата од нивниот лут ривал Социјалистичката партија.

Авионот на социјалистите морал принудно да слета на плажата крај градчето Васенар, во близина на Хаг. Еве како изгледа политичка пресметка на небо.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1