Tag Archives: небо

СЕЌАВАЊЕ – Продолжи Тоше да пееш, на небото, придружуван од ангелите

16 октомври 2007 – утро – прав пат како пушка, на места малку магловит, 6 часот и 30 минути, се разденува – почнува да се раѓа новиот ден. Последен ден за една од најголемите балкански ѕвезди. Последен ден за човекот коj сите не потсети како е да се биде ЧОВЕК.

______________________________________________________________________________________________________

Вечерва ќе светне небото во чест на ТОШЕ – плоштад Македонија

5-ти октомври, датум кој ни остана како аманет од Тоше, датум кој во себе носи толку спомени, енергија, љубов и едно ѕвездено небо…“Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”

______________________________________________________________________________________________________

Месечината ќе ја снема од небото оваа недела!

Каде ли ќе биде месечината оваа недела? Многумина останале збунети кога не успеале веќе неколку дена да го најдат најблискит сосед на Земјата на ноќното небо.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Политичка пресметка на небо – ќе се судреа авиони на две партии

Два авиони за влакно избегнаа несреќа летајќи над Холандија. Тие се приближиле толку што едно време летале и закачени еден за друг.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Снимени марсовци – мали зелени изведуваат акробации на небото

За прв пат снимено како мали зелени суштества изведуваат акробации на небото.

______________________________________________________________________________________________________

Фото галерија: Погледнете како изгледаше утрово небото на Канада како последица на соларна бура

Утрото на 03.09.2012 година пред изгревањето на сонцето жител на Алберта, Канада, решил да го овековечи природниот феномен кој настанува како последица на големата соларна бура која ја зафати нашата планета.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1