Фото галерија: Погледнете како изгледаше утрово небото на Канада како последица на соларна бура


Утрото на 03.09.2012 година пред изгревањето на сонцето жител на Алберта, Канада, решил да го овековечи природниот феномен кој настанува како последица на големата соларна бура која ја зафати нашата планета. Золтан Кенвел направил прекрасни фотографии од поларната светлина. За соларната бура која ја зафати земјата повеќе може да прочитате ТУКА.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1