Tag Archives: kanada

Фото галерија: Погледнете како изгледаше утрово небото на Канада како последица на соларна бура

Утрото на 03.09.2012 година пред изгревањето на сонцето жител на Алберта, Канада, решил да го овековечи природниот феномен кој настанува како последица на големата соларна бура која ја зафати нашата планета.

______________________________________________________________________________________________________

Канадски новинар го праша Груевски – Европа може да учи од Македонија – што барате тогаш во ЕУ?

Премиерот Никола Груевски е во лов на инвестиции во Канада. Освен остварените средби со инвеститорите Груевски разговараше и со новинарите. Даде интервју и за познатата телевизија која информира исклучиво за бизнис вести БНН – (Business news network)

______________________________________________________________________________________________________

Ова е невестата која што се удави при фотосесија во својата венчаница Фото/Видео

30 годишната Maria Pantazopoulos е невестата која загина во својот невестински фустан при фотосесија на Ouareau реката во близина Dorwin Falls, северно од Монтреал.

______________________________________________________________________________________________________

Невеста почина – за време на фотосесија во невестински фустан паднала во водопадот (Видео/Фото)

Невестата самата ја избрала локацијата – прекрасните водопади за да ја направи невестинската фотосесија, брзата вода ја повлекла и поради тешкиот фустан, 30 годишната девојка веднаш потонала. Нејзиното тело е најдено 4 часа подоцна.

______________________________________________________________________________________________________

ВМРО и во Канада – Патриотски регистерски таблички на гастербајтери

Нашинците по светот на секој можен начин гледаат како нивната Македонија да е присутна во туѓината.

______________________________________________________________________________________________________

Канаѓанин произведува вино од патлиџан

Канаѓанинот Паскал Миш успел, по семеен рецепт од неговиот прадедо, да направи вино од домати. Сега произведува годишно по 34 000 шишиња од овој еликсир.

______________________________________________________________________________________________________

Македонската дијаспора бара итен прекин на разговорите за името

  Македонското движење за човекови права со седиште во Торонто, Канада бара од Владата итно да прекине со преговорите околу името на Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Падна ACTA – Големата риба ,,народот,, секогаш победува кога е здружен

Ако го отворивте интернет пребарувачот денеска и живеете во 21 век, тогаш сигурно сте чуле за АКТА. Насловите не денешните интернет страни варираа од „Демократијата победи“ до „Народот ја уништи индустријата“. Кога се работи за СОПА,ПИПА и АКТА, нема неутрални страни, или си со големите компании или си со народот. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1