ВМРО и во Канада – Патриотски регистерски таблички на гастербајтери


Нашинците по светот на секој можен начин гледаат како нивната Македонија да е присутна во туѓината.

Летово многу гастербајтери од Австралија, Америка, Канада итн, дојдоа во родните места. Нормално некој од нив ги ,,домкнаа,, дури и своите автомобили.

Откако уловивме регистрација П.Езеро – Преспанско езеро – (фото овде) – еве сега и нова патриотска регистрација на нашинец во Канада.

ВМРО – МК е регистрацијата на Македонец кој живее во Онтарио, Канада. Фотографијата кружи на социјалните мрежи .

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1