Фото вест – Преспанско езеро – од Крани до Мичиген


 

Девојка по потекло од Преспа која живее во Мичиген на автомобилот има регистарски таблички на кои пишува П.езеро

Оваа преспанка автомобилот го донесе дури од Америка до Преспа. По потекло е од Крани, а вели регистрацијата е всушност ,,Преспансо езеро,,

 

Фото записот е направен на една преспанска плажа, а автомобилот сопственичката со гордост го вози цело лето низ преспанските патишта.

 

 

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1