Tag Archives: amerika

Видео: Вака ќе изгледа нападот на Северна Кореја на Америка

CNN објави симулација под името „Како би можела да се одвива Корејската војна“. Пензионираниот американски генерал Џејмс Маркс го образложил начинот на кој би можеле да се движат борбените операции. ,,Прво што ќе видиме ќе биде голема концентрација на вооружен арсенал и насочување на проектили на Северна Кореја на цели во Јужна Кореја, на пример […]

______________________________________________________________________________________________________

Се отворија вратите од пеклот: Северна Кореја одобри нуклеарен напад на САД – Америка испрати ракети во Гуам

Севернокорејската војска објавила дека добила официјално одобрување за започнување на воени операции против Соединетите Американски Држави, вклучувајќи ги и нуклеарните напади. “Службено ја известивме Белата куќа и Пентагон дека се посилната непријателска политика кон Демократската Народна Република Кореја и нејзините нуклеарни закани ќе бидат уништени… со помали и раширени средства за нуклеарни удари”, јавила агенцијата […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Америка крие повеќе од 130 подземни бази

Филип Шнајдер кој почина на 16 јануари 1996, а последните две години од својот живот ги посвети на разоткривање на многу воени тајни обелодени многу вистини кои на почетокот не беа сериозно сфатени добија на тежина по неговата мистериозна смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Сакате да живеете во Америка – почна лотаријата за ,,Green card,,

Секоја година милиони луѓе се пријавуваат на лотаријата за зелена карта – односно извлекување за добивање дозвола за постојан престој во САД.

______________________________________________________________________________________________________

Руски посвоени деца се фрлаат на ранч во Америка – Русија бара истрага

Руските власти бараа проверка на ранчот за кој се сомневаат дека американските семејства ги „фрлаат“ руските посвоени деца

______________________________________________________________________________________________________

Пронајден најголемиот питон кој во себе носел 87 јајца

Во Југоисточна Америка, Флорида, бил пронајден најголемиот питон досега.

______________________________________________________________________________________________________

Американската пошта во загуба од 7,2 милиони поради марките со Симпсонови

Некој во Американската пошта заклучил дека поштенските марки со ликовите од “Симпсонови” ќе бидат двојно популарни од оние со ликот на Елвис Присли, па дале да се испечатат милијарда марки со „Симпсонови“.

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Анономуси со едукација како да го измамите новиот систем за набљудување „TrapWire“

Доколку не сакате владата да го следи секој ваш чекор преку модерната технологија за скенирање на лицето, а истовремено не би употребиле чекан или сличен алат со кој би ги искршиле сите камери околу вас, Анонимуси можат да ви помогнат.

______________________________________________________________________________________________________

Во САД направeни првите летачки автомобили

Видено само во холивудски научнофантастични филмови. Летачките автомобили можат наскоро да станат дел од нашето секојдневие. Експертите во истражувачкиот центар, тврдат дека оваа година можеме да бидеме сведоци, а некои пак дури и корисници, на првите летачки автомобили.

______________________________________________________________________________________________________

Комарци убијци во САД ! – 30 мртви, 700 заразени со вирус

Вонредна состојба во американскиот град Далас, 30 лица починаа од убод на комарец кој го пренесува вирусот West Nile, пријавени се уште 700 инфицирани од овој смртоносен вирус, 65 лица се хоспитализирани во градската болница.

______________________________________________________________________________________________________

,,Бесими е храбар лидер,, – САД го подржа потегот на министерот во Слупчане

Амбасадата на САД во Македонија изрази подршка за потегот што го направи министерот Бесими при поклонувањето со 5 мина офицери на АРМ на споменикот на ОНА во Слупчане.

______________________________________________________________________________________________________

Фото вест – Преспанско езеро – од Крани до Мичиген

  Девојка по потекло од Преспа која живее во Мичиген на автомобилот има регистарски таблички на кои пишува П.езеро

______________________________________________________________________________________________________

Американците создаваат војници не кои не им треба храна и сон, а откинатите екстремитети повторно им растат

Генетски модифицирани војници, можат да издржат неколку денови без храна и сон, а доколку им бидат разнесени екстримитетите во битка, истите повторно би им израснале.

______________________________________________________________________________________________________

Амиши во Америка зборуваат македонски

  Македонски иселеници кои живеат во Kентаки, Америка имале несекојдневно пријатно изненадување кога посетиле село со Амиши во близина на Бовлинг Грин.

______________________________________________________________________________________________________

Измама вредна 8 милиони долари – Деца учете технологија!?!

Студентите на универзитетот по технологија во Масачусетс откриле математичка формула како да ја измамат лотаријата.

______________________________________________________________________________________________________

Кои сте вие ебе*и американци да ни кажувате со кого да работиме – одговор на британска банка на обвинувања за перење пари

Банката “Стандард Чартерд” за десет години испрала 250 милијарди долара за ирански клиенти, тврдат американски финансиски регулатори.

______________________________________________________________________________________________________

Сакаме да играме со луди луѓе за кошарка како Македонците – вака нема конкуренција – Американците ја сакаат Македонија на Олимпијада

Американските спортски новинари биле имресионирани од фантастичната прослава и дочекот на македонските кошаркари на плоштадот Македонија, па преку своите текстови, сугерираат до Меѓународниот олимписки комитет да се зголеми бројот на учесници за наредните олимписки игри.

______________________________________________________________________________________________________

Девојчиња со ,,клемпави,, уши добиваат бесплатна пластична операција во САД (Видео)

14 годишната Надја имала впечатливо поголеми уши кои и го претвориле животот во вистински пекол. Ја задевале уште во основно училиште. Пред да оди на училиште била весела и многу комуникативна, но после задевањето повеќе од 7 години била повлечена, со никого не разговарала и била во депресија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1