Фото: На Жеден сеуште гори – чадот се надвиснува над Скопје


Еве како се гледа пожарот на планината Жеден во близина на Радуша, од Скопје и како чадот од истиот се надвиснува над градот. Пожарот сеуште не е изгаснат.

Фото Борислав Стоилковиќ

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1