Tag Archives: vmro

Љубчо Георигиевски од денес и официјално лидер на ВМРО НП

,, Извршен е официјален  упис во судскиот регистар, со што Љубчо Георгиевски се стекна со правен легимитет кој претходно официјално беше изгласан од сите партиски структури според Законот и Статутот на партијата,, ова стои во соопштението од партијата ВМРО НП.

______________________________________________________________________________________________________

ВМРО и во Канада – Патриотски регистерски таблички на гастербајтери

Нашинците по светот на секој можен начин гледаат како нивната Македонија да е присутна во туѓината.

______________________________________________________________________________________________________

Обединети за Македонија веќе не постои – преминаа во ВМРО -ДПМНЕ

Партијата Обединети за Македонија денеска престана да постои. Сите членови преминаа во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, сопшти Наталија Ивчева, поранешен генерален секретар на Обединети за Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Курир: Георгиевски не е основачот на ВМРО – ДПМНЕ, доказ е ова писмо

  Писмо напишано во Витшје-Шведска на 1 февруари 1990 година, ги побива тврдењата на Љубчо Георгиевски дека тој е основач на ВМРО – ДПМНЕ. Како што пишува Курир, дошле до документ, писмо од Мане Јаковлески, кој сведочи дека Демократската партија за македонско национално единство (ДПМНЕ) постоела уште во 1990 година.

______________________________________________________________________________________________________

Спиро Ристовски избран за потпретседател на ИШ на ВМРО ДПМНЕ

  Министерот за труд и социјална политика Спиро Ристовски е назначен на местото потпретседател на Републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1