Спиро Ристовски избран за потпретседател на ИШ на ВМРО ДПМНЕ


 

Министерот за труд и социјална политика Спиро Ристовски е назначен на местото потпретседател на Републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

Ристовски е избран по предлог на претседателот на РИШ, министерот за здравство Никола Тодоров.

Share Button

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1