Почина Мајкл Данкан – ѕвездата од филмот Зелената милја


Michael Clarke Duncan, ѕвездата од познатиот филм “The Green Mile” и “The Whole Nine Yards,” почина. Имаше 54 години.

Почина нанадејно. Беше хоспитализиран по срцев удар во јули, лежеше во болница, но се одеше добро, велат извори блиски на семејството. Но неговото срце не издржало. Во моментот кога починал во собата со него била мајката на неговата вереница.

Неговата животна приказна беше за пример. Претходно Данкан работел како бодигард за ѕвезди како Will Smith, Martin Lawrence, Jamie Foxx, LL Cool J. а потоа ги дочека и своите 5 минути слава. Беше маестрален во секоја улога која ја толкуваше. Данкан беше номиниран за Оскар за најдобра споредна улога за улогата на John Coffey во “The Green Mile.”

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1