Видео: Снимени марсовци – мали зелени изведуваат акробации на небото


За прв пат снимено како мали зелени суштества изведуваат акробации на небото.

Сепак не се марсовци туку квадрокоптери кои се компјутерски програмирани да прават 3Д акробации на небото. Изгледа спектакуларно.

 

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1