Го разбудила од кома со апчиња за спиење


Јужноамериканецот Ајанда Нукинана, кој бил во кома цели седум години  се разбудил кога се напил апчиња за спиење.

Ајанда лежел во кома од 2005 година кога во сообраќајка претрпел тешки повреди на главата.

Но неговата сопруга прочитала во весник дека некој пациент станал до кома кога му дале апчиња за спиење и инсистирала и таа да се обиде.

Лекарите немале избор освен да ја послушаат упорната жена и по пет дена тој се разбудил можел да зборува и да ги препознава блиските.

Неговиот доктор не е убеден во ефикасноста бидејќи лекот го разбудил, но сеуште не се знаат последиците.

Ова не е прв пат овој лек да врати некој од кома.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1