Вооружен грабеж во обложувалница во Аеродром


Кратко време пред да биде затворена обложувалницата „Спорт Лајф“, вчеравечер, во Аеродром влегол маскиран и вооружен разбојник и им се заканил на вработените дека ќе ги убие доколку не му го дадат дневниот промет.

Си заминал со плен од околу 16 илјади денари.

Полицијата превзема мерки за откривање на сторителот.

 

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1