Tag Archives: aerodrom

Облекол девет панталони и 60 кошули само за да не плати за багаж!

Багажот понекогаш навистина може да засмета, па затоа еден Кинез смислил оригинален начин да се ослободи од него за време на патувањето.

______________________________________________________________________________________________________

Вооружен грабеж во обложувалница во Аеродром

Кратко време пред да биде затворена обложувалницата „Спорт Лајф“, вчеравечер, во Аеродром влегол маскиран и вооружен разбојник и им се заканил на вработените дека ќе ги убие доколку не му го дадат дневниот промет.

______________________________________________________________________________________________________

Изгубен ковчег со мртовец помеѓу аеродромите од Белград до Франкфурт

Планинарот Карлхеинз Ралф С. (71) од Дрезден загинал на Дурмитур на 26 август, а ковчегот со неговите останки, кој требало да стигне во германската покраина Саск исчезнал во хаосот кој настанал поради штрајкот на Луфтханса.

______________________________________________________________________________________________________

Принудно слетани два авиони на скопскиот аеродром поради птици

Вчера попладнето два авиони поради потешкотии при полетувањето кои ги предизвикале јато птици биле принудно приземјени на скопскиот аеродром, подврдуваат од МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Сменети сите полицајци од аеродромот во Мексико – 348 на број

Полицијата во Мексико повеќе не им верува на своите службеници – дел од нив шверцувале кокаин. Поради инцидентот кој се случи на 25 јуни, кога еден од вработенените уби тројца негови колеги, федералната полиција, замени вкупно 348 полицајци кои го обезбедувале меѓународниот аеродром во главниот град на Мексико.

______________________________________________________________________________________________________

Хаос на италијанските аеродроми, патниците заглавени на терминалите

Италијанската компанија “Винд Џет“, која е во сериозни финансиски проблеми, ги суспендираше сите свои летови и стотици патници останаа блокирани на аеродромите.

______________________________________________________________________________________________________

За влакно избегната авионска несреќа на аеродромот во Скопје

Авионот “ер трактор” кој учествувал во гаснењето на пожарот кај ОКТА на скопскиот аеродром “Александар Велики” слетал буквално на стомак бидејќи пилотот заборавил да ги спушти тркалата, пишува Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Азилант живеел на Скопскиот аеродром

Депортиран од Германија пред две недели, македонски државјанин, се вселил во старата зграда на скопскиот аеродром „Александар Велики“, пренесува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Скопје 2014 – Аеродром 2012- македонски изум за наводнување на тревата (Фото)

Купувате шише кисела вода (20- 25 денари). Ја пиете. Земате игла. Го пробушувате шишето на неколку места. Го ставате на врв на црево, за посигурно го изврзувате со најлонска ќеса (2 денари) и со врвца.

______________________________________________________________________________________________________

Базенот Бисер се затвори – закупецот обвинува Латас не преболи што јас го имам базенот

Според официјалниот профил на фејсбук на ,,базен Бисер,, закупецот го обвинува новинарот Латас за затварањето на базенот.  

______________________________________________________________________________________________________

Ја оставиле двегодишната ќерка на аеродром бидејќи им се брзало за на одмор

Брачен пар од Полска викендов толку многу брзал за на летување, па едноставно го оставиле своето двегодишно дете на аеродром бидејќи му била истечена патната исправа.

______________________________________________________________________________________________________

Аеродроми на кои има најдобар шопинг

Аеродромите се повеќе ја преземаат функцијата на трговските центри и стануваат посетени места за пазарење.

______________________________________________________________________________________________________

Ви чепка ли некој по куферите додека летате? Македонец останал без 2500 евра вредна кутија

Македонски државјанин патувал од Скопје за Дизелдорф, по слетувањето во Дизелдорф утврдил дека од багажот му недостасува вредниот предмет кој го носел како подарок за најблиските.

______________________________________________________________________________________________________

Објавено видео и фотографија на бомбашот од Бургас

Министерството за внатрешни работи на Бугарија, објави фотографии на потенцијалниот бомбаш, што изврши напад врз автобус полн со израелски туристи на паркингот на аеродромот во Бургас.

______________________________________________________________________________________________________

Половина „Аеродром“ без струја

Населбата Аеродром во Скопје во моментов остана без електрично напојување.

______________________________________________________________________________________________________

Во понеделник свечена ,,лопата,, на темелите на новите облакодери во Аеродром

  Во понеделник стартува изградбата на облакодерите во Аеродром. Свечено ќе бидат удрени темелите.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го шверцувале 5 месeченото бебе во торба преку скенер – ги фатиле

Брачен пар од Египет го шверцувале своето 5 месечно бебе во патничка торба, ги фатиле на скенерот за багаж. Сопружниците пристигнале на аеродромот во „Шарјах“  во петокот вечерта, но биле задржани бидејќи немале виза за новороденчето.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Ќе се гради елитен приватен аеродром во Хрватска?

За три години елитниот туризам во задарско- шибеничкиот регион би  можел да стане реалност. Сега за сега, се е само на хартија, планови и проекти за изградба ба на првиот приватен аеродром во Хрватска.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1